3. Projektový den s Klárou Víškovou

Projektový den s Klárou Víškovou

Projektový den_s_malířkou_k._Víškovou_67. 10. jsme s dětmi z 2.B měli úžasný projektový den s malířkou Klárou Víškovou, autorkou a ilustrátorkou průvodce naším dvojměstím.

Kromě různých zajímavostí a rébusů průvodce obsahuje i moc hezkou mapu našeho města, kterou Klára Víšková nechala zvětšit a darovala ji naší třídě. Děti si také zasoutěžily o Veršované omalovánky. Následovalo vyrábění, během kterého si třpytivými kamínky ozdobily reliéf, zvaný Palladium.

Dále jsme navštívili baziliku Nanebevzetí Panny Marie, kde je umístěný originál Palladia, na kterém je vyobrazena Panna Marie s Ježíškem. Děti byly nadšené z Palladia, z návštěvy trezoru – klenotnice, ale i z ambitů za bazilikou. Na závěr projektového dne se pustily do hledání kaštanů.

Byl to velmi přínosný den jak pro děti, tak pro učitele.

Natálie Kuklová – asistent pedagoga