1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Exkurze na Královickém rybníku

Exkurze na Královickém rybníku

IMG 20211008_094130V pátek 8. 10. se třídy 7. A, 7. B a 7. D vydaly na exkurzi ke Královickému rybníku. Vycházeli jsme hned první hodinu, cesta pěšky nám rychle utíkala, protože jsme si povídali s kamarády.  

Celý program byl o rybách a rybaření. U rybníka nás přivítal pan rybář převlečený za vodníka. Měli jsme zde připravených 5 stanovišť. Nejdříve jsme se učili nahazovat prut muškou. U 2. stanoviště jsme se učili nahazovat klasickým prutem a ukazovali jsme si různé návnady. Na třetím místě jsme si ukazovali návnady a speciální háčky. Nejodvážnější jedinci i ochutnali. U 4. jsme zkoušeli házet kobrou. Je to roura, do které se dá kulička krmení. Někteří dokázali hodit velmi daleko. Nakonec jsme hádali různé ryby, které nám ukazovali na plakátě. Při odchodu jsme dostali tašku s malými dárečky (pravítko, tužka, jojo) 

Měli jsme ještě hodně času, proto jsme šli k Labi na geostezku. Zde jsme měli nastudovat pět nových informací o vystavených kamenech a říct je učitelům. Přitom nás zlákala hra s kaštany. 

Cestou zpět do Boleslavi jsme prošli ještě oficiálně neotevřenou stezkou olympioniků, má zde svůj strom třeba Ester Ledecká nebo Emil Zátopek. Chvíli jsme zastavili v Houštce v lanovém parku. 

Na oběd se nám podařilo dorazit jako první. Někteří byli moc rádi, že si sedli, protože prý je už z celodenního chození bolely nohy. Celý den krásně svítilo sluníčko a exkurzi jsme si moc užili. Jen škoda, že ryby zrovna nebraly a 7. C s námi nemohla jít, protože byla v karanténě. 

Vít Guzanič, Antonín Drápal, Matěj Lukeš a Magdalena Ebertová