1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Výstava motýlů - 6. A - aktualizováno

Výstava motýlů - 6. A - aktualizováno

IMG 20220503_100416Dne 3.5. 2022 se třída 6. A vypravila do pražské botanické zahrady. Na programu byla výstava motýlů. V botanické zahradě byla třída rozdělena na dvě skupiny a každé se věnoval vlastní průvodce. Výklad byl zaměřen na několik okruhů: rostliny, ryby, motýli. U motýlů bylo možné vidět všechny fáze proměny. U žáků měl asi největší úspěch kontakt s motýly. Žáci byli pochváleni za své znalosti.

A jak to vidí účastník výstavy?:

Dne 3.5. 2022 jsem já a moje třída navštívili Botanickou zahradu v Praze. Byla tam spousta zajímavých věcí. Jako například kakaovník nebo jedovaté rostliny.

Prohlídka začínala tunelem, kde jsme mohli vidět akvária, ve kterém byly ryby z Jižní Ameriky a Afriky. Zaujalo mě, že jsme v akváriu mohli vidět i piraně. Ale hlavním důvodem, proč jsme byli navštívit tuto zahradu, jsou motýli, které jsme začali probírat ve škole. Mohli jsme tam vidět spoustu druhů. Také jsme tam pozorovali motýlí larvy. Skleník Fata Morgana má tři části. V prvních dvou částech bylo velké teplo kvůli rostlinám, protože pocházely z tropických oblastí. Ve třetí části bylo chladněji. Bylo to na bundu, ale rozhodně jsme se tam cítili lépe nežli v tropech.

Načerpal jsem spoustu nových informací. Věděli jste, že motýli mají šupinky na křídlech, díky kterým mohou létat. Návštěvu skleníku mohu doporučit. Věřím, že si to užijete stejně jako já.

Autor: Matěj Sotolář 6. A