1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského - deváté třídy

Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského - deváté třídy

IMG 20220512_095933Navštívili jsme Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského v Praze s cílem prozkoumat bílkoviny pod vedením odborníků. 

Po příchodu nás nejprve seznámili se životem J. Heyrovského. Dozvěděli jsme se, že získal Nobelovu cenu za objev významné analytické metody – polarografie. Následně jsme byli rozděleni na dvě skupiny. První skupina šla do laboratoře, kde si každý vzal ochranné pomůcky (plášť, rukavice, brýle). Zde jsme prováděli důkaz bílkovin ve vzorcích pomocí činidel pod vedením paní Stejskalové. Po dokončení jsme si vyměnili stanoviště s druhou skupinou. Na druhém stanovišti jsme se zabývali modely organických sloučenin a poznáváním organických látek. 

Exkurze byl velmi poučná a moc se nám líbila. 

Třída 9.C