1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Drážďany - květen 2022

Drážďany - květen 2022

IMG 20220531_104845-3085-1200-900-90-center-middlePoslední dva květnové dny strávili žáci naší školy v Drážďanech. Po všech covidových opatřeních jsme se rozhodli vyjet za hranice všedních dnů a použít všechny jazykové dovednosti, které jsme dosud získali. Celkem se uskutečnily dva zájezdy - v pondělí jela 8.A a 8.B, v úterý pak 8.C a 8.D. Zájezd byl doplněn deváťáky.

Oba dny jsme si prohlédli nádherné památky Drážďan, o kterých jsme si v hodinách němčiny povídali a vytvářeli na ně prezentace, obdivovali, jak doslova mnohé stavby vstaly z popela poté, co byly v únoru 1945 vybombardovány, kochali jsme se krásnými výhledy a čistotou města.
Pondělní zájezd navíc navštívil zámek Moritzburg. Tady byl v romantických interiérech i exteriérech natáčen film Tři oříšky pro Popelku s nezapomenutelnou Libuškou Šafránkovou. Žákům byly zapůjčeny tablety, a oni si pak virtuálně i reálně procházeli zámek, hledali poklad, četli si o historii zámku. Nakonec si všichni vyzkoušeli na schodišti Popelčin střevíček, který se ale nikomu nepodařilo obout.

Úterní skupina pro změnu navštívila Muzeum Hygieny. Tady jsme si prohlédli člověka do posledního detailu, vyzkoušeli si různé interaktivní dovednosti, např. ovládání kuličky jen myšlením, rovnováhu, otestovali naše smysly, změnu tělesných dovedností ve stáří a podobně.
Do autobusu dorazili všichni unavení, ale plni dojmů, hezkých fotek a vzpomínek.

J. Ambrožová