1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Školní akademie 2022 (video)

Školní akademie 2022 (video)

DSC 0306Letní kino v Houštce ožilo a praskalo ve švech, když Základní škola Stará Boleslav odstartovala po dvouleté covidové odmlce akademii, kde výkony účinkujících braly dech. Na akci, kde se předvedly děti ze všech tříd školy, zavítalo na 1500 návštěvníků.

Poprvé v historii školy v areálu Letního kina, s profesionálním ozvučením a skvělými moderátory z vlastních řad, vrhla se celá škola do akce, při které na pódiu tančilo až 100 tanečníků, zpívalo přes 90 zpěváků a ve scénkách zavítal mezi přítomné mimo jiné Sponge Bob, Freddie Mercury, Jožin z Bažin, skupina ABBA a velké množství zpívajících mravenců.

Děti z prvního stupně pod profesionálním vedením nastudovaly zpívaná představení z dílny Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře a předvedly vynikající výkony v následných tanečních ukázkách a scénkách. První část programu završily originálním představením akvabely, které dopřály vítanou vodní sprchu přítomným divákům.

Žáci vyšších ročníků nabídly pestrou podívanou nabitou zejména pěveckým a tanečním programem. Tančily se mimo jiné párové latinsko-americké tance a moderna, unikátní zážitek pak přineslo taneční představení napříč desetiletími. V programu zazněla původní skladba na rockovou kytaru a velký pěvecký sbor čítající 70 zpěváků vyslal mírové poselství přednesem písně Heal the World.

O velké finále se postarali studenti devátých tříd se společnou písní a vrcholem večera v podobě velkého tanečního vystoupení Jerusalema, který předvedli za mohutné podpory diváků. Klobouk dolů všem účinkujícím i organizátorům!