1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Národní divadlo

Národní divadlo

V úterý 10. 10. 2023 jsme se ráno sešli na autobusovém nádraží a jeli jsme do Prahy na exkurzi do Národního divadla.
Jakmile jsme vstoupili do Národního divadla, uvítala nás paní, která nám ukázala šatnu. Tam jsme si odložili věci. Poté jsme se rozdělili do skupinek po šesti dětech. Ve skupinkách jsme na tabletech vyplňovali 4 různé pracovní listy. Každá skupinka hledala informace k určitému tématu (Čeští vlastenci, České drama, Národ sobě, Chrám múz). Když to všechny skupinky měly hotové, tak ostatní seznámily s tím, co se dozvěděly a s jakými osobnostmi spojenými s ND se potkaly.
Po vyprávění paní průvodkyně a shrnutí pracovních listů jsme se přesunuli na střechu, kde jsme měli krásný výhled na Prahu. Na střeše se nám moc líbilo.
Nakonec jsme si měli prohlédnout hlediště, ale bohužel tam probíhala pěvecká zkouška, takže jsme se tam nedostali.
Výlet se moc povedl a všem návštěvu Národního divadla doporučujeme ☺

Za třídu 7.B Majda Králová