1. Úvodní stránka
  2. Okénko do online výuky

Okénko do online výuky

Podzimní online výuka - prvňáci

Příspěvky od žáků prvních tříd:

Projekty 5. C

PÍŠEME DĚTEM DO ČESKÉ LÍPY V ANGLIČTINĚ
Na podzim jsme se s V.C zapojili do ročního projektu se ZŠ Slovanka v České Lípě, jehož cílem je přiblížení využití anglického jazyka v praxi. Každý žák tak získal svého „dopisovacího kamaráda", s nímž si nadále bude vyměňovat dopisy v anglickém jazyce.
V říjnu se nám již podařilo vyměnit si první dopisy na téma – About me, ve kterých se žáci navzájem představili, zmínili své přednosti a oblíbené činnosti a zájmy.
Věříme, že již brzy budeme moct napsat našim přátelům z České Lípy další dopis, v němž představíme naše krásné město a školu.
(Petra Zubalíková)

docxProjektový_den_V.C.docx

1. B - Procvičování písmena U

Naši prvňáčci zvládají výuku na jedničku!  Domovní znamení se stala skvělými pomocníky při procvičování písmenka U. Víte, že máme v Boleslavi a okolí dům U Tří sekyrek, U Veselé pandy, U Námořníka, U Zabláceného kola aj?

Adélka U_zvířátek  Dominik U_bahnitého_kola  Lída U_veselé_pandy
 thumb Martin U tří sekyrek  thumb Matyáš U námořníka  thumb Péťa U pošty

5. D - číselná osa

Velice nápaditě pojali páťáci jednoduchý úkol vyrobit číselnou osu a na ni znázornit zadaná desetinná čísla.
Obr. 1: Kutil Dan
Obr. 2: Filipova halloweenská osa
Obr. 3: Jendova podzimní kompozice

Video: Patrik Janka

1 2   3

Popis pracovního postupu - Kuchař

kucharJablka oloupu, na to mohu použít škrabku, nebo já mám přímo loupač jablek.

Oloupaná jablka odkládám do misky s vodou, aby nezčernala (černají jablka, která nejsou chemicky ošetřovaná). Když máme všechna jablka oloupaná, důkladně je omyjeme a nastrouháme na jemném struhadle. Pokračování na odtKuchař_-_popis_prac._postupu.odt

2.C online výuka matematiky

IMG 20200505_100657Ukázka z online výuky ve 2.C. Kačenka Kunartová se učí v matematice násobilku. Právě počítá úlohy na dělení čtyřmi. Více na videu níže.

Číst více...