3. Nová přírodovědná učebna na naší škole

Nová přírodovědná učebna na naší škole

prirodovedna1Od září letošního školního roku se pyšní naše škola novou přírodovědnou učebnou. Všichni učitelé jsou si jistě plně vědomi, že současná výuka si na základní škole žádá moderní interaktivní vybavení, které je pro žáky motivující, přívětivé a navíc přináší dlouhodobý a trvale hluboký vzdělávací efekt.

Přírodovědná učebna je mimo jiné vybavena dotykovou interaktivní tabulí, učitelské pracoviště pak bylo doplněno počítačem, vizualizérem a kvalitním mikroskopem. Žáci mohou pracovat v nových třímístných lavicích, k dispozici pro jejich práci je deset elektrických světelných mikroskopů propojených pomocí wi-fi sítě s učitelským počítačem a následně s projektorem. Své práce si mohou žáci ihned vytisknout na místní tiskárně či přes dataprojektor prezentovat spolužákům.

Nové vybavení tedy umožňuje učitelům přírodovědných předmětů naplňovat hodiny přírodopisu a přírodovědných praktik i praktickou činností, která umocňuje teoretickou výuku. Žáci díky tomuto mohou pozorovat mikroskopický svět buněk a prvoků, zkoumat jednotlivé části rostlinných a živočišných těl, jsou prováděny laboratorní práce na tkáně lidského těla, kdy žáci přímo zkoumají svou výstelkovou tkáň dutiny ústní, či strukturu vlasů. Z rostlinných těl pak mohou pozorovat chloroplasty, průduchy či buňky rostlinných pletiv. Vybavení pro mikroskopování a preparaci se pak využívá na pozorování těl bezobratlých živočichů – žížaly, hmyzu i jiných či pozorování orgánů ostatních savců – srdce, ledvin, mozku atd.

Všichni uživatelé se shodují, že skloubení nového i původního vybavení učebny je pro všechny účastníky výukového programu atraktivní a inspirující.

Ing. Kateřina Soukupová