1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Staroboleslavský klíč

Staroboleslavský klíč

16. ročník regionální historické soutěže na téma: Drobné stopy historie. Základní škola ve Staré Boleslavi vyzvala žáky druhého stupně a studenty nižších ročníků gymnázií našeho regionu k odhalování a poznávání místních dějin. Školní kola, ve kterých soutěžící sami vyhledávali odpovědi na zadané téma, proběhla během října. 6. listopadu pak vítězové školních kol bojovali o prvenství ve finálovém klání. V otázkách si připomněli někdy přehlížené drobné památky, jako jsou kapličky, boží muka, památníky, sochy.

Soutěže se zúčastnili zástupci těchto škol: Gymnázium J. S. Machara Brandýs nad Labem- Stará Boleslav, Gymnázium Čelákovice, ZŠ Na Výsluní, ZŠ Komenského, Čelákovice a žáci pořádající školy ve Staré Boleslavi.

Výsledky finálového kola:

  1. Musilová Lucie ZŠ Čelákovice
  2. Linda Mrázová ZŠ Stará Boleslav
  3. Martin Jonák GJSM Brandýs nad Labem

Postup do finále je však vítězstvím pro všechny jeho účastníky!

Dagmar Ryšavá

TESTOVÉ OTÁZKY