1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Retro výstava v budově školy "U Jelena"

Retro výstava v budově školy "U Jelena"

retro1Děti z prvního stupně průběžně přinášely do školy retro předměty. Vznikla tak výstava, kde jsme se vrátili do 70. a 80. let minulého století. Zavzpomínat jsme mohli na dětské hračky, které jsme měli doma. K vidění byly panenky, postýlky, hry, hlavolamy, céčka, kovová i plastová autíčka, plechové dětské zbraně, kolečkové brusle atd.

Obdivovat jsme mohli techniku (rádio, magnetofon) a vybavení domácnosti (papiňák, ruční mixér, ponorný vařič, termoska), ale i módu z dob minulých, která se dala koupit nebo ušít na zakázku či uplést třeba podle časopisu Pletená móda.

retro2K vidění byly i dobové obaly od potravin a jiné výrobky národních podniků. Mohli jsme nahlédnout do tehdejších knížek, učebnic, časopisů i pracovních sešitů. Výstavu doprovázela řada materiálů, plakátů i obrázků vyrobených našimi žáky k událostem 17. listopadu 1989.

Za zmínku stojí i vystavený úlomek z Berlínské zdi.