1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. EDUBUS na naší ZŠ

EDUBUS na naší ZŠ

edu1V pátek 29. 11. k nám zavítala mobilní laboratoř EDUbus – ojedinělý vzdělávací projekt, který umožňuje popularizaci polytechnických oborů pomocí aktivizujících výukových metod, moderních technologií a atraktivního prostředí. Téměř celodenní program byl rozdělen do dvou částí. Dopoledne patřilo badatelské a experimentální výuce žáků.

Z mnoha atraktivních programů jsme vybrali program Roboti z autobusu, ve kterém sedmáci propojovali stavebnici Lego WeDo s tabletem, a v jednoduchém programovacím jazyku zkoušeli naprogramovat roboty tak, aby plnili zadané úkoly. I bez předchozích zkušeností se týmům práce dobře dařila.

Odpoledne se pak v EDUbusu sešli učitelé fyziky a chemie a absolvovali seminář věnovaný především moderním technologiím a jejich využití ve výuce. Velký zájem vzbudily i ukázky jednoduchých pokusů – asi největší úspěch sklidily experimenty se suchým ledem.

Celou akci si žáci i učitelé moc pochvalovali a všichni se těší, až k nám EDUbus znovu zavítá.