1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Adaptační kurz šesťáků

Adaptační kurz šesťáků

2Přinášíme Vám zážitky našich šesťáků z adaptačního kurzu.


Adaptační kurz je o tom, abychom se více seznámili a také tam zažili velké zážitky. My jsme byli na Benecku v chatě Krakonoš. Svítilo tam slunce, hráli jsme různé hry, jídlo bylo dobré a moc jsme si to užili. Jen jedna věc se trochu pokazila. Vypadl tam totiž proud, takže jeden celý den jsme byli po tmě. Během těch tří dnů se mi ani nezastesklo a než jsem se nadála, už jsem mamce v autě vyprávěla, jak moc jsem si to užila. Jsem ráda, že jsem tam byla.

Denisa Krejzová, VI. C

Na začátku 6. ročníku jsme jeli na adaptační kurz, abychom se lépe s novými spolužáky poznali. Bydleli jsme na chatě Krakonoš a pokoje byly vskutku dobré. Celé dva dna jsme hráli hry, hlavně ty skupinové. Výběr her byl široký. Museli jsme být jeden tým a táhnout za jeden provaz.
Instruktoři nás přijali a přivítali v pozitivní náladě. V témže duchu se neslo i seznámení. Každý večer jsme hráli hru s korálky, měli jsme na výběr 4 korálky bílé a 4 černé. Bílé byly pozitivní, prostě něco pěkného. Černé byly negativní. Zkrátka když jsme za celý den pochytili něco pozitivního od svých spolužáků, tak jsme to mohli sdělit pomocí korálků. Spolužák byl na nás hodný, dali jsme mu bílý korálek a řekli, za co ho získal. Vždy jsme to museli odůvodnit.
Jídlo bylo jako všude: snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře. Vařili moc dobře, každý den jsme měli jiný a chutný pokrm.
Špatné bylo, že jsme přijeli na oběd a za dvě noci zase alou domů. Sotva jsme vybalili věci z tašky, tak je zase balíme zpátky do ní. Nejraději bych jel na 7 nocí a více. Bavilo nás, že jsme se mohli navštěvovat. Všichni se už teď těšíme na další společnou akci.

Jakub Janda, VI. C

 1  5
3  4