1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. O čem je předmět přírodovědné praktikum v VIII. roč.?

O čem je předmět přírodovědné praktikum v VIII. roč.?

IMG 20230208_140000Dvě hodiny týdně, kdy prohlubujeme nabyté znalosti o biologii člověka, a také o všem co nás baví a má spojitost s přírodou. Kam která kost patří jsme si poskládali do obrysu člověka v reálném měřítku.

Jiná skupina detailně studovala anatomii ruky. K prostudování funkce a stavbě kloubu nám dobře posloužila kuřecí křídla. Pumpou oběhového systému je srdce, a to prasečí je dokonce tomu lidskému velmi podobné. Model plic zvládl každý žák vytvořit sám s jednoduchým návodem na YouTube. A jak to celé funguje jsme si společně vysvětlili.

Jiné praktikum bylo zaměřeno na tvorbu příspěvku na Eko výstavu v zámecké kočárovně. Tentokrát zadání vystihovalo aktuální téma Stromy ve městě. Také jsme se na tu výstavu šli podívat a přiblížili si projekt Sázíme Česko.

Jako obdivovatelé a milovníci zvířat jsem pozvali paní chovatelku ze spolku Chamstaff, která nám předvedla své „mazlíčky" a my se dozvěděli mnoho o jejich chovu, ale také o celé společnosti, která provozuje kroužky pro děti a také zooterapii pro ty, kteří to potřebují.

S jarem nás čekají herbáře a po dlouhé zimě vycházky do přírody.