1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Návštěva Národního zemědělského muzea

Návštěva Národního zemědělského muzea

20230512 093042V loňském roce touto dobou navštívil ZŠ Stará Boleslav, v rámci oslav svých devadesátých narozenin, pan Ing. Vladimír Řehák.

Významná osobnost oboru rostlinolékařství a také bývalý žák naší školy. Třída 4.C (nynější 5.C) si pro něj tehdy připravila blahopřání a spoustu zvídavých otázek v rámci dopolední besedy. Panu Ing. Řehákovi se u nás velmi líbilo, upoutaly ho i nevšední znalosti žáka Jakuba Štěpánka v oblasti entomologie. Na oplátku byla třída 5.C, prostřednictvím jeho kolegyně, paní Ing. Miluše Dvoržákové, pozvána v pátek 12. 5. 2023 na Mezinárodní den zdraví rostlin do Národního zemědělského muzea Praha.

Dopolední program byl pestrý, pro děti byla připravena různá soutěžní stanoviště, kde sbíraly body a vysloužily si tak hezké odměny. Stanoviště měla různou tématiku – ochrana rostlin, pěstování ovocných stromů, rozeznávání druhů hmyzu, obilovin, semínek a jejich klíčků, druhy dřevin či poznávání cizokrajného ovoce a bylin. Žáci si mohli ověřit své znalosti z přírodovědy a spoustu nového poznat. Na střešní terase muzea si pak děti užily krásný výhled na Prahu a opět oslavily s panem Ing. Řehákem jeho narozeniny. Ve svém vysokém věku je pan Ing. Řehák stále fit a plný obdivuhodného elánu a my mu ještě jednou přejeme, aby mu životní energie dlouho vydržela a také pevné zdraví!

Helena Krumpolcová (asistentka pedagoga 5.C)