1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Karlovarský skřivánek 2024

Karlovarský skřivánek 2024

Dne 9. 2. 2024 vyrazila početná výprava mladých zpěvaček a žákyň naší školy na krajské kolo tradiční pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek 2024. 

Zastoupení měla naše škola téměř ve všech kategoriích. V nejmladších kategoriích A1 a A2 nás reprezentovaly žákyně Monika Bertová (IV. A) a Sofia Neupauerová (V. A). I přes srdnatý a čistý pěvecký výkon se tyto žákyně bohužel neumístily na postupových pozicích do celonárodního kola, a tak získávaly hlavně cenné zkušenosti. 

Ve starších kategoriích k získaným zkušenostem přibyly i postupové příčky. V kategorii B (žáci narození mezi 1. 9. 2008 a 31. 8. 2012, kteří se nevěnují studiu sólového zpěvu nebo hlasové výchovy) postoupily do celonárodního kola obě naše účastnice – z 5. místa Marie Hradecká (VII. B), která byla jedinou soutěžící, co se sama velmi zručně doprovázela na klavír, a z 1. místa získala krásný postup Lucie Zatloukalová (VIII. A). 

V kategorii C1 (žáci narození mezi 1. 9. 2008 a 31. 8. 2012, kteří se věnují studiu v oboru klasického zpěvu na ZUŠ, soukromě, na hudebním gymnáziu nebo v jiných zařízeních) soutěžila ostřílená Klára Kotasová (VI. C) a vybojovala krásné 4. místo a samozřejmě postup do celonárodního kola. 

Postup z vynikajícího 2. místa získala také Anna Králová (VIII. B) v kategorii C2 (žáci narození mezi 1. 9. 2008 a 31. 8. 2012, kteří se věnují muzikálu a populární písni na ZUŠ, soukromě, nebo v jiných zařízeních). 

Všem zúčastněným dívkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy a všem postupujícím přejeme hodně úspěchů v posledním finálovém celonárodním kole. 

Jan Hradecký 

IMG 7406

Další fotografie k dispozici na stránkách pořadatele https://www.ddm-melnik.cz/fotogalerie/326-karlovarsky-skrivanek