1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Planeta Štěstí

Planeta Štěstí

IMG 20200115_130957V listopadu se děti prvních tříd, v rámci školní družiny, zúčastnily soutěže „POJMENUJ EXOPLANETU“. Tuto soutěž pořádala Akademie věd ČR.

Nejprve jsme dali hlavy dohromady a přemýšleli nad názvem. Děti se rozhodly pro jméno „Štěstí“. Začalo se s prací. Každý namaloval čtyřlístek, jako symbol štěstí. Hlasovalo se o nejpovedenější, který bude uprostřed planety.

Aby byla planeta zajímavá, pojali jsme ji jako skládačku puzzlí. Každý žáček tak mohl nakreslit, co pro něj štěstí znamená. Někdo namaloval rodinu, jiný oblíbené zvířátko, jídlo, hračku atd.

Dlouho se nám nikdo neozýval, tak jsme si s dětmi říkali, že jsme se asi neumístili, ale bylo fajn se alespoň zúčastnit. Jaká byla radost, když nám 13. 1. zavolala naše paní ředitelka Iva Moualhi, že jsme se umístili na krásném 2. – 10. místě. Jako odměna nám do školy putuje tematický balíček plný vědy.

Planeta Štěstí zdobí chodbu ve Školičkách, kdo se chce na krásné dílo boleslavských prvňáčků podívat, je vítán :).

 

Paní vychovatelky a žáci 1.A, 1.B, 1.C