Čeština nemusí být jen v lavici
Dnešní hodina českého jazyka se pro všechny žáky osmého ročníku přesunula z učeben na čerstvý vzduch. Osmáci si totiž procvičovali druhy vedlejších vět netradiční formou – pomocí běhacího diktátu.
Žáci pracovali ve skupinách, spolupracovali, přemýšleli a zároveň se i pořádně proběhli. Jejich úkolem bylo zapamatovat si část textu umístěného v prostoru, doběhnout ke svému týmu a co nejpřesněji jej nadiktovat. Při následném zpracování si zopakovali určování druhů vedlejších vět a ověřili, jak dobře si učivo pamatují.
Výuka venku přinesla nejen pohyb a změnu prostředí, ale také spoustu nadšení. Osmáci se do práce pustili s chutí a aktivita je velmi bavila. Opět se ukázalo, že efektivní učení nemusí probíhat pouze v lavicích – někdy stačí vyjít ven, propojit znalosti s pohybem a dát prostor spolupráci i zdravé soutěživosti.
Dnešní hodina byla dalším důkazem, že i procvičování gramatiky může být zábavné, aktivní a plné energie.