1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Sport na ZŠ Jungmannova Stará Boleslav

Sport na ZŠ Jungmannova Stará Boleslav

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 se naši žáci a žákyně zúčastnili okresního kola v basketbalu, který se již tradičně konal na ZŠ Na Výsluní. Dalo by se říci, že jsme naplnili olympijskou myšlenku – zúčastnit se.

Chlapci si vybojovali třetí a děvčata 4. místo. I přesto to považujeme za úspěch, protože zejména děvčata se utkala s týmy, které byly utvořeny z registrovaných hráček.

Následující den, tedy 21. 2., jsme odjeli do Nehvizd, tentokrát na atletiku. Konala se tam skvěle organizovaná soutěž ve skoku vysokém – Nehvizdská laťka. I zde jsme byli úspěšní – družstvo mladších žáků a žákyň obsadilo 5. místo z 11 a družstvo starších 2. místo z 11. V jednotlivcích se nejlépe umístila Emma Ježková – 4. místo ( 145 cm ) a Alan Landsinger se stal celkovým vítězem výkonem 170 cm.

A do třetice: 24. 2. proběhl ve škole 1. ročník turnaje děvčat v ringetu ( holomajzně ). Že nevíte, co to je? Tak tedy: smyslem této hry je dostat tyčkou z umělé hmoty gumový kroužek do branky soupeře. Jednoduché! Ale co to stojí úsilí… Děvčata předváděla nelítostné souboje o kroužek, rvala se o každý centimetr hřiště, brankářské zákroky byly neskutečné, hráčky se i zpotily. Vítězství v mladších žákyních si odnesla děvčata ze 7.C a ve starších z 8.A. Všem se turnaj velice líbil a tak se zrodila nová tradice!