1. Úvodní stránka
  2. Okénko do online výuky
  3. Sedmáci - atmosférický tlak

Sedmáci - atmosférický tlak

svicka atm_tlakŽáci 7. ročníku probírali ve fyzice atmosférický tlak.  

Někteří si jeho existenci ověřovali zajímavými pokusy. Jako třeba Adam Hepnar, kterému tento tlak zmačkal plechovku. 

O změnu atmosférického tlaku se zajímaly Sára Neupauerová s Adélou Voňkovou. V případě, že byste se chtěli stát horolezci nebo si pojedete zalyžovat do Alp, přečtěte si v jejich prezentaci, s čím musíte ve vysokých horách počítat. 

Terezu Muhlfeitovou, Kristýnu Rampákovou, Karolínu Krejzarovou, Agátu Kratochvílovou a Tomáše Holbu zase zaujal podtlak a natočily, jak se projevuje. Pokusy byly od více žáků, omlouvám se těm, které jsem nezveřejnila. Zase příště …. 

Mám radost, když žáky fyzika baví a sami si ověřují některé zákony. 

Kavoňová Blanka

 pptxprezentace_adéla_1_1.pptx